Proč hrát?


Vodní pólo je sport pro lidi, kteří mají především rádi vodu – stejně jako plavci trávíme většinu našeho sportovního života v bazénu. Nejdůležitější však je, že vodní pólo je týmový sport a jako takový se malému sportovci postará o krásné zážitky s přáteli, které k týmu neodmyslitelně patří. Protože jde u nás spíše o malý sport, dá se bez nadsázky říci, že jsme jedna velká pólistická rodina.

A co dá budoucímu hráči vodní pólo do vínku? Podle světové asociace sportů je vodní pólo hned po ledním hokeji druhým nejtěžším sportem vůbec a vyžaduje velkou fyzickou připravenost. Kombinace plavecké přípravy a potřeba silných nohou je ideální cestou k dobře formovanému tělu, na druhou stranu práce s míčem a nezbytnost taktického myšlení vede k bystré a pohotové mysli. Ačkoliv se jedná o kontaktní sport, vážnější zranění rozhodně nejsou na denním pořádku – voda brzdí prudké pohyby a pólo je tak v zásadě bezpečným sportem.

Neposlední výhodou póla je jeho "nízkonákladovost" – není potřeba kupovat drahou výstroj, jako například v hokeji, postačí dvoje plavky a máte vystaráno.

Pólo je také jedním ze sportů, které můžete vydržet hrát dlouhá léta, pohyb ve vodě je pro tělo prospěšný, a tak nedochází k opotřebení některých kloubů či svalů, jako u sportů hraných na tvrdém terénu.

Pořád váháte, zda své dítě přihlásit právě na pólo? Projděte si sekci kluby, kde naleznete kontakty na týmy v jednotlivých městech ČR, a domluvte si zkušební trénink. Určitě vás rádi uvidí, každý člen navíc je pro nás důležitý.

.