Novinky

20.8.2018

Řecko vyhrálo MS juniorů do 18ti let

Úžasné podívané se dočkali diváci na MS juniorů do 18 let v Maďarsku. Nakonec se ze zlatých medailí radovali Řekové, kteří ve finále porazili nejtěsnějším rozdílem Španělsko 9:8. Oproti poslednímu mistrovství se změnil hodně, protože naposledy zvítězili Chorvaté (letos 6.) a druzí byli Černohorci (letos 7.). Bronzovou medaili si tak obhájilo pouze domácí Maďarsko.

KONEČNÉ POŘADÍ

 1. Řecko 
 2. Španělsko
 3. Maďarsko
 4. Srbsko
 5. Itálie
 6. Chorvatsko
 7. Černá hora
 8. Austrálie
 9. USA
 10. Rusko 
 11. Brazílie
 12. Kolumbie
 13. Egypt
 14. Nový Zéland
 15. Jihoafrická republika
 16. Argentina
 17. Kanada
 18. Saudská Arábie
 19. Čína
 20. Uzbekistán

Nejužitečnější hráč finále: Bernat Sanahuja (Španělsko)

Nejužitečnější hráč turnaje: Nikolaos-Sry Papanikolaou (Řecko)

Nejlepší brankář turnaje: Unai Aguirre (Španělsko)

Nejlepší třelec turnaje: Ahmed Elsapagh (Egypt) - 29 gólů

10.5.2018

Jak pokračovaly ligy mladších dorostenců?

O víkendu 5.-6. května se odehrály obě ligy mladšího dorostu.

V první lize se SK Děčínu podařilo osamostatnit na vrcholu tabulky a výrazně se přiblížit ke zlatým medailím. Hráči Děčína totiž vyhráli všechny tři zápasy a jejich konkurenti k tomu ztratili body na úkor zvedajícího se Steppu. Právě Stepp prohrál o víkendu pouze s Děčínem a může tak živit naději na bronzové medaile. Na třetí Kometu Brno ale stále ztrácí 4 body. O konečném umístění rozhodne až poslední turnaj v Děčíně.

Ve druhé lize si zajistila první místo Slavia Praha a to turnaj před koncem ligy. Pražská Slavia prodloužila svou vítěznou šňůru a devátým vítězstvím v řadě si zajistila první místo ve druhé lize. Naopak dva body proti Plzni zbytečně ztratil tým Hradce Králové, kvůli jehož fanouškům musel být zápas s Plzní kontumován. Vyrovnaného souboje se dočkali diváci v Praze v zápasu Plzně a Tábora, který skončil 10:11 pro Jihočechy. Ti vyhráli zejména díky lépe zvládnuté druhé polovině utkání, kterou vyhráli dvougólovým rozdílem. Ve druhé lize už se bude s největší pravděpodobností rozhodovat pouze o třetím místě, o které budou bojovat právě týmy Plzně a Tábora. Poslední turnaj pořádá 9.-10. května TJ Tábor.

30.4.2018

Hrací víkend 28.-29. 4.

O posledním víkendu se hrály ligy starších žáků v Brně a Přerově a také druhá liga mužů v Praze. Skvěle se vedlo zejména týmům z klubu Stepp Praha, které o víkendu neztratily ani bod. 

V druhé lize mužů se podařilo steppáckému "béčku" v tabulce dohnat SK Děčín. Doma Stepp zvládl všechny tři zápasy vyhrát a získat díky tomu 6 důležitých bodů v tabulce. Na třetím místě se čtyřmi body zatím zůstává Tábor, který si znovu poradil s B týmem Slavie Praha. Ten na své první body v této soutěži stále čeká. Druhá liga je nyní přesně v polovině, takže je vše stále otevřené. Vypadá to ale, že o první místo budou bojovat týmy Steppu a Děčína.

Ve starších žácích se odehrály turnaje první a třetí ligy. V první lize Stepp Praha dokázal prodloužit šňůru vítězství a odskočit Strakonicím o další dva body. Výsledkově jsme se od minulého turnaje velkých změn nedočkali a tak Strakonické drží bezpečně druhé a Hradec Králové třetí místo. 

Ve třetí lize starších žáků se nejlépe dařilo B týmu Steppu Praha, který dotáhnul KVS Plzeň na prvním místě tabulky. Klíčový byl jejich vzájemný zápas těchto týmů. V těsném duelu zvládl koncovku lépe Stepp a nakonec se mohl radovat z těsného vítězství 11:10. Týmy Stepp Praha a KVS Plzeň zatím ve třetí lize předváděly jen dominantní výkony a o tom, kdo nakonec skončí na prvním místě musí rozhodnout další dva turnaje.

22.4.2018

Ve finále mužů se utkají KVP Přerov a Stepp Praha

KVP Přerov vedl po prvním dvouutkání 2:0, ale Slavii se sérii podařilo zdramatizovat a ve druhých dvou zápasech došlo dvakrát na penalty. Slavie ty první ovládla, ale v těch druhých už se radovali hráči Přerova, kteří nakonec zvítězili v sérii 3:1. 

Velké drama přinesla i série Steppu Praha s Kometou Brno. Po prvním dvojzápase v Brně byl stav vyrovnaný 1:1 a Kometa dokázala jednoznačně vyhrát 8:3 třetí zápas. Stepp však ve druhém zápase překvapil a zvítězil jasně 7:4, takže rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém se dařilo Pražanům, kteří zvítězili 5:4 a mohli se tak radovat z postupu do finále.

Finále: KVP Přerov - STEPP Praha

O 3. místo: SKP Kometa Brno - SK Slavia Praha

21.4.2018

Liga žen jde do finále!

V souboji o titul v 1. lize žen jsou už pouze dva týmy. V první semifinálové sérii dokázal tým Strakonic zvítězit 3:0 proti Hradci Králové. Ve druhé semifinálové sérii se utkaly sesterské týmy Stepp Praha “A” se Stepp Praha “M”. V této sérii se lépe dařilo steppáckému “áčku”, které v sérii zvítězilo 3:1 a postoupilo do finále.

 • Finále: AJ Strakonice - STEPP Praha “A”
 • O 3. místo: STEPP Praha “M” - Slavia Hradec Králové

9.4.2018

1. ligu staršího dorostu ovládl počtvrté za sebou Stepp Praha

Tým staršího dorostu Stepp Praha si zajistil turnaj před koncem soutěže další ligový titul. Velký náskok získal tým zejména v prvních dvou turnajích, kdy vyhrál osm zápasů v řadě. 

28.3.2018

Výsledky EU Nations 2018 Junior Men

Konečné pořadí

 1. Jihoafrická republika
 2. Tým z Rakouska (ASV Wien)
 3. Belgie
 4. Anglie
 5. Česká republika
 6. Švýcarsko 
 7. Litva
 8. Dánsko
 9. Finsko
 10. Wales
 11. Irsko
 12. Skotsko

Individuální ocenění

 • Nejlepší brankář: Janko Vukšić (AUT)
 • Nejlepší střelec: Giljan Alfano (SUI)
 • Nejužitečnější hráč: Vojtěch Rameš (CZE)

18.11.2017

Dlouholetý československý reprezentant Karel Jonáš zemřel ve věku 75 let

V pondělí 13. listopadu zastihla příznivce a zejména pamětníky nejúspěšnější éry mužského vodního póla v Plzni smutná zpráva. V Praze po dlouhé vážné nemoci odešla z tohoto světa opora nejen týmu vodních pólistů Slávie Plzeň VŠ, ale také po mnoho let československé reprezentace Ing. Karel Jonáš. 

Začínal plavat spolu se svými budoucími spoluhráči po znovuotevření plzeňských městských lázní, zničených při náletu na sklonku 2. světové války, v tehdejší Sportovní škole dorostu, založené v r. 1953. Pod vedením trenérů Zdeňka Kytky a Jirky Lamberta se po několika letech propracoval k vynikající výkonnosti v kraulařských disciplinách. To se mu velmi hodilo v následující hráčské kariéře v dorosteneckém týmu vodního póla, který pro Plzeň v r. 1959 vybojoval v Piešťanech historicky první mistrovskou medaili – tehdy bronzovou. Týmu se poté trenérsky ujal PhDr. Zdeněk Vacek. Plzeňané již v následujícím roce postoupili do I. ligy, a ač po reorganizaci soutěže hned následující rok sestoupili (sestupovala 4 mužstva!), hned o rok později byli zpátky a v lize zakotvili na více než desetiletí. Celá tato léta závisel úspěch či neúspěch mužstva do značné míry na střelecké pohotovosti, bojovnosti a lze říci i hráčské drzosti Karla Jonáše. Řadu let patřil mezi nejlepší ligové střelce, současně však byl také stálicí československého reprezentačního mužstva. Jeho plzeňský tým byl zejména v šedesátých letech nejlepším českým týmem, v r. 1968 dokonce v nejvyšší soutěži obsadil 3. místo za bezkonkurenčními ČH Košice a K. Piešťany. Byl také u jednoho z největších úspěchů tehdejší československé reprezentace, když na Světové univerziádě v Budapešti v r. 1965 čs. akademici vybojovali 5. místo. S chotí Michaelou, vynikající plavkyní, vychovali dvě dcery, které obě dodnes mají blízko k vodě. Jako inženýr strojař řadu let pracoval z pověření svého zaměstnavatele – Škodových závodů – na Kubě. Volné dny trávil v rodinném kruhu v jihočeské Volyni, kde se zejména v posledních letech pravidelně scházel s řadou svých bývalých spoluhráčů při příležitosti tradičních pouťových plaveckých závodů. Karel Jonáš se nesmazatelně zapsal do historie plzeňského i českého vodního póla. K rozloučení s drahým zesnulým došlo v Praze v úzkém kruhu rodiny a přátel a následně v Plzni v pátek 24. listopadu.

7.11.2017

Stepp Praha vyhrává Pohár ČSVP mužů

Pražský Stepp dokázal obhájit loňský úspěch a vyhrál Pohár ČSVP mužů. O víkendu v Olomouci neprohrál ani jeden skupinový zápas a svou dominanci dokázal i ve finále, ve kterém porazil Kometu Brno 13:8.

Konečné pořadí:

 1. Stepp Praha
 2. Kometa Brno
 3. KVP Přerov
 4. SK UP Olomouc
 5. AJ Strakonice
 6. SK Slavia Praha
 7. Hradec Králové
 8. SK Děčín

21.6.2017

I. ligu starších žáků ovládla Plzeň

Gratulujeme družstvu KVS Plzeň k mistrovskému titulu v I. lize starších žáků! Plzeňští si i v posledním turnaji dovedli udržet svůj vysoký náskok v soutěži a na domácí půdě tak mohli oslavit zlaté medaile! Druhé místo obsadil tým SK Děčín, třetí místo TJ Slavia Hradec Králové a čtvrté místo SKP Kometa Brno.

21.6.2017

Děčínští mladší dorostenci slaví titul

Mistrem ČR v mladším dorostu se stal tým SK Děčín! V nedělním finále ligy na domácí půdě porazil v zápase o zlato STEPP Praha 14:8 a mohl se tak radovat z titulu. Bronz se podařilo vybojovat Kometě Brno, která konečně zlomila letošní prokletí a neskončila pod stupni vítězů. Neoblíbené čtvrté místo tak obsadilo družstvo Strakonic. Děčínu gratulujeme!

4.6.2017

AJ Strakonice již 12. rokem mistryněmi!

Neuvěřitelný 12. titul v řadě si připisuje ženské družstvo Strakonic! Děvčatům i trenérům gratulujeme k pokračování vítězné jízdy. Stříbro letos vybojovala Slavia Hradec Králové, bronz získal STEPP Praha "M". Čtvrté a páté místo obsadily týmy STEPPu Praha "A" a SC Chemnitz II.

4.6.2017

Mladší žáci STEPPu triumfovali v I. lize

Další soutěž je u konce, tentokrát už známe pořadí nejvyšší ligy mladších žáků - mistrem ČR se stal STEPP Praha, druhé místo patří SK Děčínu a třetí AJ Strakonicím. Pod stupni vítězů skončila Kometa Brno. Gratulujeme všem malým medailistům :)!

4.6.2017

Přerov mistrem ČR

I. liga mužů má své vítěze! Po dlouhých čtrnácti letech se jím stali hráči Přerova, kteří na domácí půdě vybojovali druhý titul pro svůj klub. Stříbrnou medaili si odvezli hráči SK Slavia Praha a bronz patřil nováčkovi soutěže Steppu Praha. Na čtvrtém místě skončila Kometa Brno. Přerovu gratulujeme k titulu!

Celkové pořadí I. ligy mužů:1. KVP Přerov, 2. SK Slavia Praha, 3. STEPP Praha, 4. SKP Kometa Brno, 5. SK UP Olomouc, 6. TJ Slavia Hradec Králové, 7. KVS Plzeň, 8. AstenJohnson Strakonice

25.5.2017

Stepp Praha mistrem ČR v kategorii staršího dorostu

Posledním turnajem v Děčíně skočila 1. liga staršího dorostu, byla tak ukončena první soutěž vyhlášená ČSVP pro tuto sezónu a rozdány první medaile. Mistrem ČR pro sezónu 2016/2017 se stal Stepp Praha, který prvenství v soutěži obhájil a získal celkově třetí titul v řadě v této kategorii. Na druhém místě se umístila TJ Slávia Hradec králové, bronzové medaile získali hráči AJ Strakonice.

foto: Lodní noviny

10.5.2017

Junioři na kvalifikaci v Gruzii

Již od čtvrtka čeká naše juniory těžká zkouška. Ve Tbilisi budou soupeřit o postup na zářijové ME na Maltě s Francií, Švýcarskem, Kyprem a domácí Gruzií. Nominováni jsou: Fediuk, Grecký, Anfilov, Schonwalder, Kříž, Zezula, Váchal, Reiser, Mašek, Komch, Košik, Rameš a Dvořák. Svěřenci trenérů Krivokapiće, Janíčka a Berce nastoupí zítra v úvodním duelu od 17:00 proti Francii. Online výsledky můžete sledovat zde: http://www.microplustiming.com/LenEJWPC2017

24.4.2017

Juniorky na EU Nations bramborové

V posledním zápase turnaje EU Nations se juniorský výběr dívek U17 střetl s reprezentací Izraele. Na našich holkách byla vidět únava z náročných zápasů předchozích dnů, a tak bohužel již od začátku utkání dominovaly Izraelky. V půlce Češky prohrávaly již 0:6 a nedařilo se jim dotahovat útočné akce. Probudily se až ve třetí čtvrtině, kdy výborně bránily a vstřelily soupeřkám dvě branky. Vylepšený stav 2:6 však do závěrečné čtvrtky nijak nepomohl a Izrael stvrdil své konečné vítězství poměrem 9:2 (3:0, 3:0, 0:2, 3:0). České juniorky tak obsadily celkové 4. místo, za které jim však náleží gratulace. Omlazený tým sice nedokázal obhájit loňské stříbro, ale ukázal soupeřkám, že i do budoucna je třeba s ním počítat. Zlato z turnaje si odvezly Angličanky, stříbro JAR.

23.4.2017

Juniorky jdou do bitvy o bronz

Našim juniorkám se včera dařilo! První zápas porazily Švýcarky 12:8 (2:2, 2:0, 2:4, 6:2) po skvělém výkonu v poslední čtvrtině. Večer je čekaly Němky a také rozhodující utkání o postup do boje o bronz. Holkám pracovaly nervy, ale díky dobrému vstupu do zápasu se jim podařilo udržet vedení a zvítězit 11:8 (4:2, 3:1, 2:3, 2:2). Dnes od 13:00 vyzvou Češky Izrael v zápase o 3. místo!

22.4.2017

Češky na EU Nations vyhrály a prohrály

Český tým dnes zahájil EU Nations juniorek výhrou a prohrou. Nejprve naše děvčata hladce porazila Dánky 10:1, ve druhém zápase je však čekaly jedny z favoritek celého turnaje - Angličanky. Ty svou formu potvrdily a Češkám nastřílely dvacet gólů, přičemž náš výběr jim dokázal vstřelit pouze jeden. Držíme holkám palce do zítřejších utkání proti Švýcarsku a Německu!

19.4.2017

Junioři na bronz nestačili

Juniorský výběr U17 na mezinárodním turnaji EU Nations v Brně obsadil čtvrté místo. Ve své skupině se Čechům podařilo vyhrát všechny zápasy a do dalších bojů tak postoupili z prvního místa. Stejným výsledkem (11:6) porazili jak Rakousko, tak Irsko. Proti vítězům z ostatních skupin se jim však nedařilo, postupně podlehli Anglii 6:10, Jihoafrické republice 6:12 a v bitvě o bronz těsně prohráli se Švýcary 7:8.

 • Rakousko - Česká republika 6:11 (0:2; 4:3; 1:3; 1:3) 
 • Česká republika - Irsko 11:6 (2:1; 3:2; 3:1; 3:2) 
 • Česká republika - Anglie 6:10 (3:1; 0:3; 0:3; 3:3) 
 • Jihoafrická republika - Česká republika 12:6 (1:0; 1:2; 3:1; 7:3) 
 • Česká republika - Švýcarsko 7:8 (1:3; 3:2; 1:2; 2:1)