Blíží se Evropský pohár žen, přijede 12 týmů

Další turnaj seriálu EU Nations už je za rohem. Do Brna se tentokrát chystá kategorie žen, která se od 24. do 26. května utká o pohár vítězů.

V Brně se tentokrát v českých plavkách ukáží dva ženské týmy. Krom klasického reprezentačního výběru (Zkratka CZE) bude Českou republiku zastupovat v turnaji také tým, který se v létě chystá na univeziádu (zkratka CZU) v italské Neapoli. Dále budou v turnaji bojovat tyto týmy: Irsko, Thajsko, Jihoafrická republika, Anglie, Wales, Skotsko, Srbsko, Finsko, Belgie a Švýcarsko.

Český tým loni skončil smolně na 5. místě. Ve skupině totiž po remízovém zápase se Švýcarskem rozhodlo o dvojici postupujících skóre a Češky byly odsouzeny do bojů o pátou příčku. Ty samozřejmě s přehledem ovládly a vysoko porazily jak Wales, tak i Skotsko a Belgii. Český výběr mohlo zaváhání ve skupině mrzet o to více, jelikož se oba postupující soupeři ze skupiny (Anglie a Švýcarsko) nakonec setkaly ve finále. 

Letos se týmy rozdělí do čtyř tříčlenných skupin z nichž se následně bude postupovat do čtyřčlenných skupin o finálové umístění. Vítězem se tedy může stát pouze tým, který vyhraje svou skupinu a následně dokáže vyhrát i skupinu týmů z prvních míst. Týmy na druhých místech si logicky zahrají o páté místo a celky na třetích místech budou hrát o devátou příčku. 

Velké díky patří za finanční podporu statutárnímu městu Brna a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebylo možné uskutečnit. Speciální poděkování patří hejtmanovi Jihomoravského kraje, JUDr. Bohumilu Šimkovi a prvnímu náměstkovi primátora města Brna, Mgr. Petru Hladíkovi. Všechny zápasy z turnaje budou vysílané na našem YouTube kanále a budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na webu EU Nations nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z této akce.