European Masters 2018 ve Slovinsku s českou vlajkou

European Masters ve vodních sportech se letos uskuteční ve slovinském městu Kranj, který je kulturním centrem alpské oblasti. Letošního ročníku se zúčastní přes 5 000 sportovců z celé Evropy v celkem pěti vodních sportech. Vodní pólo samozřejmě nesmí chybět a i letos se Masters účastní také řada českých zástupců.

Turnaje ve vodním pólu se odehraje ve dnech 26. až 31. srpna a to v celkem jedenácti kategoriích. V mužské kategorii 50+ budou Českou republiku zastupovat pánové z týmu Old Boys Stepp Prague, kteří v prvním zápase podlehli zkušeným Chorvatům PZVK Stara Sava 4:10. Pod stejným jménem nás bude reprezentovat i tým v kategorii 55+, který bohužel v úvodu také nedokázal zvítězit a španělský celek Campos de Deportes Larraina Steppákům uštědřil porážku 2:6.

Slovensko-české spojení funguje díky účasti Jaromíra Reitingera i v kategorii 65+, kde družstvo KVP H2O Piešťany podlehlo v úvodním zápase klubu Kalev Talinn těsně 3:4. V kategorii nad 40 let se turnaje účastní také tým SK Děčín, který v úvodním duelu prohrál proti OSC KFT 3:14.

Získají Steppačky znovu zlato? 

Zlato, stejně jako v roce 2017 bude chtít vybojovat ženský tým Stepp Praha, který bude bojovat o medaile v kategorii 35+. Loni se stejnému týmu podařilo vybojovat medaile na veteránském mistrovství světa, které se konalo v Maďarsku. Steppačky za sebou mají úvodní výhru proti britskému celku English Roses WPC, a v cestě za dalším, tentokrát evropským, zlatem vypadá velmi růžově.