EU Nations mužů v Praze se blíží

Mezinárodní turnaj EU Nations mužů se bude letos konat v pražském Podolí. Tato prestižní vodnopólistická akce se uskuteční ve dnech 18.-20.5. a turnaje se zúčastní celkem 10 národních týmů nejen z Evropy.

Na pražském Podolí uvítáme v květnu reprezentace těchto států: Česká republika, Irsko, Anglie, Litva, Belgie, Jihoafrická republika, Dánsko, Švýcarsko, Wales a nově i exotický soupeř Singapur. U Singapuru opravdu nikdo neví, co čekat a pro tento národ to bude vůbec historicky první účast na EU Nations.

Turnaj je rozdělen na skupinovou fázi a fázi o umístění. V první části jsou týmy rozděleny na dvě pětičlenné skupiny, ve kterých hraje každý s každým. Na základě umístění ve skupině týmy následně budou hrát o konečné umístění proti stejně umístěnému týmu z druhé skupiny. Vítěz celého turnaje vzejde ze souboje vítězů skupin. 

Výběr České republiky bude jistě aspirovat na ty nejvyšší příčky a ve skupině je čekají Švýcaři, Angličané, Litevci a Dáni. Litvě mají Češi co vracet, jelikož v posledním vzájemném střetu, v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy, Litevci zvítězili 13:8. Zkušenosti má česká reprezentace i se Švýcarskem, které před rokem v prvním kole kvalifikace Česko porazilo šťastně o 8:7. 

Každopádně nás ve dnech 18. až 20. května čeká velkolepý turnaj mužských reprezentací. Velké díky za finanční podporu patří zejména hlavnímu městu Praha a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebyl možný zorganizovat. Všechny zápasy budou vysílané na našem YouTube kanále a všechny zápasy budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na našem webu nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z celé této akce.  

Živé vysíláníČeské vodní pólo

Facebook událostEU Nations 2018 Men

Výsledky na webuEU Nations 2018 Men