EU Nations 2018 juniorů v Praze

EU Nations juniorů se tentokrát odehrají v pražském Podolí. Tato prestižní vodnopólistická akce se uskuteční ve dnech 23.-25.3. a turnaje se letos zůčastní stejně jako vloni celkem 12 týmů.

Na pražském Podolí uvítáme tyto týmy: Česká republika, Dánsko, Anglie, Finsko, Irsko, Litva, Belgie, Jihoafrická republika, Skotsko, tým z Rakouska, Švýcarsko a Wales. V loňském ročníku skončila česká reprezentace na neoblíbeném bramborovém čtvrtém místě. Doufejme tedy, že se jim letos podaří skončit na medailových pozicích. V minulém ročníku nestačili na týmy Jihoafrické republiky, Švýcarska a Anglie, které se účastní i letos a Češi jim tak mají co vracet. 

Turnaj je rozdělen na dvě skupinové části. V první části jsou týmy rozděleny na základě loňských výsledků do čtyř tříčlenných skupin ve kterých hraje každý s každým jednou. Podle umístění v těchto skupinách se následně týmy rozdělí do tří čtyřčlenných skupin o první, páté a deváté místo. Vítězný tým skupiny vítězů skupin se stane šampionem celého turnaje. 

Na základě výsledků z loňského roku lze předpokládat, že do nejlepší čtyřky postoupí týmy Jihoafrické republiky, České republiky, Anglie a Švýcarska. Rakouský tým a Litva se však loňských EU Nations nezúčastnily a celkově se všechny týmy hodně proměnily. Rozhodně nás čeká velkolepý turnaj. Velké díky za finanční podporu patří zejména hlavnímu městu Praha a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebyl možný zorganizovat. Všechny zápasy budou vysílané i na našem streamu. Výsledky zápasů najdete na našem webu nebo ve facebook události, kde budou sdíleny i fotografie z celé akce. 

Živé vysíláníČeské vodní pólo
Facebook událostEU Nations 2018 Junior Men
Výsledky na webuEU Nations 2018 Junior Men