Hvězdný rok 2017 pro maďarský tým Szolnoki

Vskutku pohádkový rok zažil maďarský klub Szolnoki Vízilabda. Těsně před Vánoci stačil tým vyhrát svou pátou trofej letošního roku, když sestava Szolnok porazila tým Eger poměrem 7:4.

Pro Szolnoki to byl jistě skvělý vánoční dárek. V maďarské lize aktuálně nemají velkou konkurenci, o čemž svědčí i neotřesitelné první místo v jejich osmičlenné skupině. Po devíti zápasech totiž Szolnoki drží plný počet zápasů a jejich celkové skóre je 155:56 (+99). V letošním roce se týmu podařilo vyhrát krom maďarského superpoháru také maďarskou ligu OB I, maďarský pohár, Ligu Mistrů a Evropský Superpohár. 

Právě tým Eger porazil Szolnoki i ve finále ligy OB I v sezóně 2016/17. Ve finálové sérii sice vedli po úvodním dvojduelu 2:0, ale soupeř vše zdramatizoval a rozhodnout tak musel až pátý zápas. Ten už ale Szolnoki zvládl a zvítězil 10:8. Shodou okolností se jim Eger postavil do cesty i v cestě za titulem v Lize Mistrů. V tomto semifinálovém souboji ale svěřenci Sandora Cseha zápas zvládli vyhrát 7:5 a ve finále už dominovali. Chorvatský Dubrovník zdolali hráči Szolnoki vysoko 10:5. Nejvyrovnanější souboj pro Szolnoki nastal v Evropském Superpoháru, kdy proti krajanům z Ferencvároše zvítězili až po penaltách 10:8.