Barracudas Norimberk 2017

Ve vysokých tropických teplotách se dne 23. 6. 2017, hrstka nejlepších z České republiky vydala na turnaj Barracudas Nürnberg 2017.

S menším časovým náskokem nejprve vyjížděla skupina KADETEK - U17 z Prahy, Strakonic a Hradce Králové. Sraz byl na parkovišti u hraničního přechodu Rozvadov, kde se od turnaje v Praze děvčata opět setkala po dlouhé době a dle toho to také tak vypadalo. Nejprve u některých proběhlo halasné objímání, švitoření, tak jak to umí jen děvčata, chválení módních doplňků (náramek přátelství z tkaničky od bot), obdivování oblečení (většinou kraťasy do auta a triko), nadšení z účesů (všechna děvčata mají skoro stejně dlouhé vlasy). Toto vše vzbudilo pozornost zaměstnance MC Donaldu, který si díky tomu dal cigaretovou pauzu a vydržel až do odjezdu děvčat směrem na Norimberk. Má maličkost a maličkost Jirky Šimáčka z Hradce zůstala bez povšimnutí, nikdo nechválil naše obnošené svršky, krátký sestřih také nikdo nepochválil a tak byl alespoň čas na zhodnocení mezinárodní situace a dostatečných zásob slivovice v kufru auta. Za pohledu pořád odpočívajícího zaměstnance se tedy naše tříčlenná kolona vydala dál na Norimberk. Zaměstnanec bohužel netušil, že ho sleduje kamerový systém zaměstnavatele, při jeho předlouhé pauze, a tak už ho tam možná příště neuvidíme. Jsem přesvědčen, že tam ale stál i když dorazila naše druhá skupina žen.

Náš národní tým kadetek U17 se zúčastnil tohoto turnaje v rámci své letní přípravy na ME U17 v Novém Sadu a ženy v rámci dlouhodobé přípravy na kvalifikaci na ME a mezinárodní turnaj EU nations v Plzni. Barracudas turnaj je záležitostí chlapců a mladších dorostenců a jelikož víme, že na ME to bude pro naše mladší děvčata tvrdý oříšek, tak právě toto soustředění by jim mělo pomoci se připravit na silově silnější a tvrdší soupeřky.

Po příjezdu se tedy naše skupina přesunula na travnatou plochu za bazénem, rozložila své stany, což se některým povedlo až za asistence pana Šimáčka ( děkuji ti Jirko) a snad jen jediná hráčka hodila na zem blíže nespecifikovaný balík, kopla do něj a byl z toho ve vteřině velký stan. V jeden okamžik, kdy jsem stavěl ten svůj, jsem chtěl použít právo silnějšího a zabrat ten její, ale těch harpyjí, jak jim pracovně říkám, tam bylo hodně a asi by to neprošlo. Následně se dostavila skupina našich žen v čele s trenérem a asistentem, postavila už teď celkem velký stanový park a šlo se trénovat vodní pólo, posléze udělat z domácích zásob večeři, chvilku posedět a pak na kutě, neboť víkend bude náročný.

Každý zápas se hrál 2 x 15 minut bez přestávek a jen s minimálním zastavováním času a každý tým odehrál za sobotu a neděli dopoledne 6 zápasů. Jak pro ženy, tak i pro juniorky to bylo hodně náročné, neboť chlapecká část se nehodlala nechat zahanbit, že je budou přece porážet jen holky.

V některých okamžicích se tedy hrálo opravdu hodně tvrdě a jeden zápas byl i předčasně ukončen po tom, co jeden z hráčů nehodlal akceptovat své vyloučení do konce zápasu, neopustil sportoviště a směrem k rozhodčímu snášel dál své kritické připomínky a svůj cvičený zobáček nehodlal zastavit. Chlapec byl tak rozvášněn, že se mu povedlo strhnout na svou stranu i část fanoušků v hledišti a možná nescházelo moc a jal by se rozhodčího někdo inzultovat. V dalším zápase, zrovna kdy se hrál zápas našich žen proti juniorkám, bylo ke spatření i slzavé údolí po tom, co byla nesprávně vyloučena juniorka Danča Vomastková. Stolku se povedlo připsat jedno vyloučení nesprávně a slzičky jsou na světě, ale to je právě to, co dělá sport sportem, jednou radost a jindy smutek.

Nakonec tedy naše ženy vyhrály dvě trofeje z turnaje, kde jedna byla celkové vítězství a druhá trofej za FAIR PLAY tým. Zde se malinko dohadujeme, zda to bylo za kontumaci ženského zápasu anebo zda byl opravdu náš tým žen tak slušný s nejmenším počtem výlučí. Myslím si, že většina chlapců si to nemyslela, a i když naše děvčata vypadají na břehu jako křehotinky, tak obdivuji ty chlapce, že proti nim hráli. Většina fanoušků asi raději zůstane na břehu u osvěžujícího nápoje, než by se pustila do nějakých vodních hrátek proti našim děvčatům, a to včetně juniorek.

Kadetky skončily na posledním místě, což není podstatné, neboť bylo hlavně potřeba, aby hrála každá dívka v týmu a byla tak platnou hráčkou na ME. Pokud by se hrálo jen na umístění, tak by z toho bylo možná i třetí místo, ale za nepřijatelnou cenu, že by celá příprava na ME byla spíše kontraproduktivní. Děvčata mají před sebou ještě obrovský kus práce a toto soustředění to ukázalo, musí si začít všechny bez rozdílu více věřit, naučit se lépe ve vodě komunikovat, vlítnout do zápasu a od začátku bojovat za to lvíče na hrudi, doladit přesilovky i oslabení a hlavně spolu hrát a hrát. Další příprava je za chvilku, a tak jim držme palce, aby se to povedlo a pojďme povzbudit nejen ženy do Plzně, ale i na konci srpna juniorky do Nového Sadu.