Děvčata U15 v Chemnitzu obsadila páté místo

Druhý březnový víkend prožily kadetky (ročník narození 2001 a mladší) na turnaji v německém Chemnitzu. Výběr z České republiky se již podruhé zúčastnil mezinárodního turnaje Delfina Cup. Mezi zúčastněné týmy patřil domácí SC Chemnitz, SV Esslingen, Südwestfalen, SW-Nordwestfalen, KVP Piešťany, Slavia Hradec Králové a výběr České republiky U15. Reportáž z turnaje nám poskytl pan Marcel Dvořák, pyšný rodič dvou hráček z družstva.

První zápas turnaje děvčata čekal s týmem SW-Nordwestfalen. Bohužel ani dobrá nálada a ani lvíček na prsou nepomohl k výhře nad německým týmem, neboť nám scházela kvalitnější střelba a síla k zatlačení soupeře do jeho obrany. To je asi jediné, co se našim děvčatům dalo v tomto zápase vytknout - omluvou může být, že náš tým byl na turnaji nepochybně nejmladší a konečná prohra 6:2 nemusela tolik bolet. Co bylo již od samého začátku znát, byla chuť děvčat hrát vodní pólo a nenechat soupeři nic zadarmo. Bojovnost, jíž každá hráčka předvedla, byla úžasná. Přestože děvčata prohrávala, stále se snažila hru tvořit, bojovat o každý míč, a to nejdůležitější, hrát jako tým ČR. Kategorie U15 neměla prozatím žádné soustředění a toto byl první letošní zápas, ve kterém měly dívky možnost začít se sehrávat.

Dobrou náladu prohra holkám nevzala a večer na ubytovně se vesele tmelil nový kolektiv, hrál se stolní fotbal a děvčata si postupně hledala cestu k sobě. Myslím, že trenérská dvojice Martin Januš a Jitka Votavová mohou mít velkou radost z toho, že se jim povedlo poskládat tým hráček co si vyhovují nejen ve vodě ale i mimo ni.

Následující den děvčata předvedla v zápase s SV Esslingenem, že umí táhnout za jeden provaz, když bez potíží vyhrála 5:0. Celý náš tým nepustil soupeře k žádné větší akci, sbíral jim čistě míče a dařila se jak střelba, tak i rychlé úniky.

Posledním zápasem ve skupině byl odpolední souboj s družstvem KVP Piešťany, které bylo už před turnajem jasně bráno jako favorit turnaje. Bohužel jeho jediná hráčka nám ve dvou čtvrtinách dala většinu z deseti inkasovaných gólů a malinko nám pokazila radost z předchozího zápasu. Po druhé čtvrtině se ale obraz hry hodně změnil, naše děvčata začala těsněji bránit, zamezila rychlým protiútokům této hráčky, a družstvu Piešťan se tak podařilo dát v posledních dvou čtvrtinách pouze tři góly. KVP Piešťany zvítězily 13:1 a tým ČR dle umístění v tabulce hrál následující den o celkové páté místo s týmem Hradce Králové a SV Esslingenem.

Nové poznatky a motivaci pro nadcházející utkání mohla děvčata získat ve večerním zápase německá Bundesligy žen, kde měly Češky své zastoupení. V SC Chemnitz působí tři naše hráčky - Nikola Bušauerová, Linda Chládková a Karolína Javůrková. Všechny tři tvoří páteř družstva a i díky jejich sobotnímu výkonu si Chemnitz připsal důležitou výhru.

V neděli nastoupila naše děvčata k rannímu zápasu s týmem SV Esslingen, který chtěl vrátit Česku porážku. Německý tým hrál oproti předchozímu zápasu velmi zodpovědně v obraně a naše děvčata nepouštěl do žádných brejků a ani ke střelbě z větší vzdálenosti. V tomto zápase ale zabral lvíček na prsou našich děvčat naplno, projevila se obrovská vytrvalost, bojovnost ale i trpělivost, a nakonec český tým slavil výhru 6:4.

Posledním soupeřem tohoto turnaje pro náš tým byl Hradec Králové. Po velmi rozpačitém začátku ze strany národního týmu se však žádné překvapení nekonalo a národní tým vyhrál vysoko 17:4. Český výběr tak na obsadil konečné 5. místo z celkových sedmi družstev.

Jako na diváka na mě udělal tento výběr velmi dobrý dojem svou bojovností a soudružností, což je dle mého pro národní tým to nejdůležitější. Trenéři budou mít určitě spoustu práce, aby byl opravdu úspěšný, ale kde je chuť bojovat a v týmu vládne pohoda, tam se vyhrávají medaile. Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu a nebojím se říci, že ten ČESKÝ LEV na prsou je určitě spokojen.

Sestava: Tey Emily, Šimáčková Marie, Dvořáková Šárka, Dvořáková Klára, Lerchová Kateřina, Braťková Viktorie, Remišová Natálie, Kreuzová Veronika, Bártíková Eliška, Holá Josefína, Zelinková Lucie.

  • SV NRW – ČR U15 6:2 (2:1, 1:0, 2:0, 1:1); Střelkyně gólů: Braťková (1), Holá (1)
  • ČR U15 – SV Esslingen 5:0 (0:0, 1:0, 3:0, 1:0); Střelkyně gólů: Braťková (2), Lerchová (2), Dvořáková Š. (1)
  • ČR U15 – KVP Piešťany 1:13 (0:5, 0:6, 0:0, 1:2); Střelkyně gólů: Lerchová (1)
  • SV Esslingen – ČR U15 4:6 (1:1, 0:2, 2:0, 1:3); Střelkyně gólů: Braťková (2), Tey (2), Šimáčková (1)
  • Slavia Hradec Králové – ČR U15 4:17 (2:3, 1:2, 0:5, 1:7); Střelkyně gólů: Tey (5), Šimáčková (4), Dvořáková Š. (3), Bártíková (1), Dvořáková K. (1), Lerchová (1), Kreuzová (1), Braťková (1)