Archiv článkůBrno uvítá na Evropském Poháru mužů i USA nebo Portugalsko

V Brně se letos odehraje již čtvrtý Evropský Pohár, tentokrát v kategorii mužů. V pětidenním turnaji se ukáže 12 reprezentačních týmů, které budou bojovat o titul EU Nations šampionů.


Blíží se Evropský pohár žen, přijede 12 týmů

Další turnaj seriálu EU Nations už je za rohem. Do Brna se tentokrát chystá kategorie žen, která se od 24. do 26. května utká o pohár vítězů.


Evropského Poháru juniorů se letos v Brně zúčastní rekordních 14 týmů

Evropský Pohár juniorů se nebezpečně blíží. Již od 17. do 21. dubna se odehraje v Brně další turnaj . Letos se totiž do akce na stadionu Lužánky dostane celkem 14 národních výběrů, což je vůbec nejvíce v historii EU Nations. Vůbec poprvé budou v českém prostředí v ostrých zápasech užita nová pravidla.


Shrnutí: Ze zisku Evropského Poháru se radovaly juniorky z Německa

Evropský Pohár juniorek do sedmnácti let se letos znovu konal v Brně, kde se o titul utkalo celkem 8 týmů. Z České republiky se na turnaji ukázaly hned dva výběry, z nichž jeden obsadil páté a druhý osmé místo.


Na Evropském Poháru juniorek se nakonec představí hned dva české výběry

Konečně začíná další sezóna oblíbeného seriálu EU Nations, ve kterém se jako první představí dívky v kategorii U17. Letošní turnaj juniorek se odehraje na brněnském stadionu Lužánky od 22. do 24. března a krom ČR se ho účastní dalších šest zemí.


NOVÁ PRAVIDLA: Vše co potřebujete vědět

Ve dnech 8. až 10. prosince loňského roku oficiálně schválila Světová plavecká federace (FINA) na svém mimořádném kongresu v čínském Hangzhou celou řadu změn v pravidlech vodního póla.


TOTAL PLAYER 2018 - V anketě triumfují Perrone a Prokofyevová

S koncem roku přišlo i vyhodnocení ankety Total Player 2018. V hlasování nejlepších trenérů, hráčů, žurnalistů i fanoušků se na prvních místech umístili španělský křídelník Felipe Perrone a ruská pravačka Ekaterina Prokofyevová.


FINA schválila nová pravidla, která by měla zrychlit hru

Mezinárodní federace vodních sportů (FINA) oficiálně schválila celou řadu změn v pravidlech vodního póla. Rozhodlo se tak na nedávné konferenci v čínském městě Huangzhou.


Ženské EU Nations klubů jsou zpět

​V neděli teprve končil turnaj mužů, který opanovali Američané, a už v pátek začíná ten ženský. Mezinárodní turnaj EU Nations Women Club Cup se bude znovu konat v pražském Podolí a uskuteční se ve dnech 21. - 23. září. Letošního turnaje se zúčastní celkem 8 týmů, které pochází z různých koutů Evropy.


Američané z Los Angeles s přehledem vyhráli EU Nations klubů

I když název EU Nations napovídá spíše tomu, že mezi sebou soupeří pouze národy z Evropy, pravidelně se turnajů účastní i pólisti a pólistky ze zemí mimo starý kontinent. Turnajů EU Nations se tak dlouhodobě účastní reprezentační výběry Jihoafrické republiky, nebo přední klub z USA, Los Angeles AC. Právě tento tým o víkendu naprosto ovládl pražské EU Nations klubů.


EU Nations mužských klubů se vrací do Prahy

​Mezinárodní turnaj EU Nations Club Cup se bude letos konat v pražském Podolí. Tato prestižní vodnopólistická akce se uskuteční ve dnech 14. - 16. 9.. a turnaje se zúčastní celkem 10 týmů.


Češky do 19ti let na mistrovství Evropy

Naše juniorky do devatenácti let odletěly v pátek z Letiště Václava Havla v Praze do portugalského města Funchal na Madeiře, kde se od 9. do 16. září zúčastní mistrovství Evropy.


Česko na European Masters: Steppačky znovu zlaté

Další turnaj masters je u konce a ženám ze Steppu Praha znovu visí na krku zlaté medaile. Tentokrát se staly mistryněmi Evropy nad 35 let. Ve slovinském městečku Kranj jsme ale měli daleko více zástupců z ČR a byla by škoda, nepřipomenout si, jak vlastně celým turnajem prošli.


European Masters 2018 ve Slovinsku s českou vlajkou

European Masters ve vodních sportech se letos uskuteční ve slovinském městu Kranj, který je kulturním centrem alpské oblasti. Letošního ročníku se zúčastní přes 5 000 sportovců z celé Evropy v celkem pěti vodních sportech. Vodní pólo samozřejmě nesmí chybět a i letos se Masters účastní také řada českých zástupců.


Vše o nadcházejícím mistrovství Evropy v Barceloně

V sobotu 14. července začíná největší akce letošní reprezentační sezóny. Evropský šampionát v Barceloně čeká na své zahájení a všechny týmy finalizují své přípravy. Na turnaji se představí celkem 16 mužských a 12 ženských týmů. Ve čtrnácti dnech se rozhodne o evropských šampionech.


KVP Přerov dokázal obhájit prvoligový titul

KVP Přerov dokázal úspěšně přenést svou formu ze základní části i do play-off, kde porazil pražské kluby Slavii v semifinále a následně i Stepp ve finále. Po roce si tedy přerovský tým odnáší znovu po zásluze zlaté medaile z první české ligy mužů.


Lucie Křížová ukončila po 27 letech reprezentační kariéru

Po 27 letech končí ve službách české reprezentaci dlouhodobá opora našeho týmu, Lucie Křížová. Vodní pólo ale zatím na hřebík úplně nedává a bude pokračovat v ligovém STEPPu Praha "M".


Zpětný pohled na EU Nations žen 2018

Stejně jako o týden dříve v mužské kategorii se z prvního místa i na ženských EU Nations radoval tým Anglie. Český reprezentační výběr skončil smolně na pátém místě. Další turnaj EU Nations je úspěšně za námi a nyní nás od této turnajové série čeká na chvíli pauza.


Na EU Nations mužů kralovali Angličané

Další turnaj EU Nations je úspěšně za námi. V souboji mužských reprezentacích se nakonec z kýžené výhry mohli radovat hráči z Anglie, kteří ukončili šňůru vítězství týmů z Jihoafrické republiky. Právě jihoafrický reprezentační tým se Anglii povedlo ve finále nakonec porazit 14:6. Česká reprezentace skončila na celkovém sedmém místě.


Reprezentační soustředění U13 vedl i Lukáš Seman

O víkendu 5.-6. května se zúčastnilo celkem 31 hráčů z celé České republiky reprezentačního soustředění týmu do 13 let. Nově vytvořený tým reprezentantů do 13 let pomáhal vést krom Andreje Janíčka a Martina Bakaly také Lukáš Seman, bývalý hráč týmu JUG Dubrovník a aktuálně slovenský reprezentant a hráč maďarského OSC Budapest.